Мальтійська служба допомоги надала майстерню протезування для проєкту Національний реабілітаційний центр UNBROKEN (“Незламні”), щоб допомогти пораненим українцям, які втратили кінцівки під час війни. Майстерня діє на базі Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Сума інвестицій – 1 млн євро. Реалізація проекту відбувається за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та за ініціативи міністра охорони здоров’я Німеччини Карла Лаутербаха.
Мальтійська служба допомоги в Україні працює 30 років, до війни ми допомагали бідним, потребуючим, стареньким, сиротам. “А з початку війни ми опинилися також на фронті, на іншому фронті. І щоденно надаємо колосальну гуманітарну допомогу. Раді, що можемо допомогти у найважчих ситуаціях, там, де біда найбільша. А саме пораненим бійцям та мирним жителям, які постраждали внаслідок бойових дій”, – зазначає Павло Тітко, керівник Мальтійської служби допомоги.
Мета проекту – швидке безкоштовне забезпечення протезами та лікування пацієнтів, постраждалих під час війни. Все необхідне обладнання для майстерні, комплектуючі до протезів та матеріали від одного з найкращих у світі виробників Ottobock надала Мальтійська служба допомоги. Крім цього, разом з майстернею Національний реабілітаційний центр “Незламні” отримав 200 протезів. Також протезисти уже пройшли навчання у Німеччині.
“Ми почали говорити про цю ідею лише у червні. І оперативно знайшли рішення та спрацювали дуже швидко. Зрештою, як це і вимагає воєнний час. Ця мобільна майстерня, яку придбали в Ottobock – це ефективне швидке рішення для України. Нам не потрібно чекати, щоб протезувати українців. Ми привезли сюди все необхідне, щоб протезувати вже сьогодні, – розповідає Павло Тітко, керівник Мальтійської служби допомоги. – Завдяки нашій співпраці проект UNBROKEN отримав майстерню для виготовлення протезів, все необхідне обладнання, комплектуючі для протезів. А також працівники лікарні пройшли навчання у Німеччині”.
Майстерня протезування має дві складові: приміщення в лікарні, де пацієнтам роблять примірки та гіпсові негативи, і спеціальну мобільну майстерню для виготовлення самих протезів.
“Ми дуже вдячні Уряду Німеччини, Мальтійській службі допомоги та нашому Міністерству охорони здоров’я за підтримку українців, які постраждали від війни, – каже Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб’єднання Львова. – Робота Національного реабілітаційного центру “Незламні” спрямована на те, аби рятувати, протезувати і реабілітувати українців в Україні. Важливо, що найкращі протези вдома, тобто у своїй країні, нашим громадянам встановлюють наші протезисти. Українці українцям. З кожним пацієнтом працює мультидисциплінарна команда, яка складається з хірурга, травматолога, протезиста, фахівців з реабілітації, фахівців з ментального здоров’я та менторів. Пацієнт не шукає допомоги в різних закладах України та світу, він отримує її на найвищому рівні в одному місці – в умовах багатопрофільної лікарні”.
Створення майстерні протезування стало можливим завдяки сприянню Уряду Німеччини, зокрема, міністра охорони здоров’я Німеччини Карла Лаутербаха та міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка.
“Завдяки співпраці з урядом Німеччини, Мальтійською службою та мером Львова нам вдалось організувати протезну майстерню. Що тут характерно і що ми будемо впроваджувати в інших закладах? Те, що протезист є членом мультидисциплінарної команди, – заявив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України. – Ми реалізуємо на території лікарні окремий проєкт: будівництво реабілітаційного комплексу, який закриє повний цикл реабілітації”.
Мер Львова акцентував, що у місті вибудовують екосистему турботи про людей НЕЗЛАМНІ, щоб українці отримували всю необхідну допомогу у своїй рідній країні.
“За час війни понад 6 тисяч українців з важкими пораненнями отримали тут допомогу. І ми вибудовуємо екосистему реабілітації UNBROKEN, яка включає оперування, протезування, реабілітацію – психологічну, соціальну, фізичну”, – зауважив Андрій Садовий, міський голова Львова.