Майстерню протезування, яку Мальтійська служба надала для проєкту Національний реабілітаційний центр UNBROKEN (“Незламні”), відвідала посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен. Пані Посол оглянула майстерню та познайомилася з командою лікарні, на базі якої вона діє. Нагадаємо, реалізація цього проекту відбулася за ініціативи та підтримки Уряду Німеччини.
У червні міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах запропонував підтримку в протезуванні поранених українців. І вже сьогодні у Львові втілили цей проект та протезують людей, які постраждали під час війни.
Вартість проекту – 1 мільйон євро. Проект передбачає придбання мобільної майстерні у компанії Ottobock з передовими технологіями протезування та навчання українських спеціалістів. Реалізація проекту відбулася за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
Пані Посол Анка Фельдгузен оглянула майстерню та познайомилася з тими, хто оперативно втілив цю ідею в реальність. «Я дуже хотіла відвідати цей проєкт у Львові, тому що з першого дня повномасштабної війни я знала, що питання протезування буде дуже важливим. Лікарня Святого Пантелеймона у Львові, фахівці, які давно протезують, Мальтійська служба допомоги, проєкт Unbroken і фінансова підтримка уряду Німеччини працюють разом, щоб покращити життя українців», – зазначила Анка Фельдгузен.
Пані Посол також наголосила на важливості протезування: «З першого дня війни я знала, що питання протезування буде дуже важливим. Я це вже бачила в 2014 році. Я знала, що в Німеччині є сучасна технологія, і хотіла зібрати професіоналів, а сьогодні бачу, що все вдалося».
«Ми лікували дуже багато українських солдатів у Німеччині і надавали їм сучасні протези. Але такі протези треба ремонтувати. Якщо казати про дітей, то їм треба такі протези вчасно замінювати. Робити все це в Німеччині незручно. Набагато краще це робити в країні, де ти знаєш мову, людей», – розповіла Анка Фельдгузен.
Як зазначив керівник Мальтійської служби допомоги Павло Тітко, завдяки цій співпраці проект UNBROKEN отримав майстерню для виготовлення протезів, все необхідне обладнання та комплектуючі, а також 200 протезів.
Майстерня діє на базі Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Вона складається з контейнера з обладнанням, де виготовляють протези, а також приміщення, де пацієнтам роблять примірки та гіпсові негативи. Користуватися протезами вони вчаться у реабілітаційному відділенні.