Мальтійська служба допомоги запустила проєкт Мобільного ігрового простору, щоб у розважальній формі надавати психосоціальну підтримку дітям. Три спеціалізовані команди у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях курсують на спеціальних бусах, наповнених ігровим та спортивним інвентарем. Кожна команда складається із психологів, аніматорів та арт-терапевтів, які організовують так звані «розумні розваги». Таким методом вони допомагають дітям впоратися з психологічними травмами, викликаними війною, а також полегшити процес інтеграції дітей-переселенців в нових осередках. У планах – залучити до проєкту 8000 дітей.
Основна ціль мобільного ігрового простору – емоційне розвантаження дітей та, зокрема, інтеграція дітей-переселенців на новому місці. Сьогодні участь в мобільному ігровому просторі взяли вже 2566 дітей. Наші спеціалісти регулярно навідуються до дітей в школах, дитячих садочках, дитячих будинках, прихистках, шпиталях, також до діток з інвалідністю у трьох областях.
Команда мобільного ігрового простору складається із психологів, аніматорів та арт-терапевтів, які власне організовують дітям так звані «розумні розваги». «Дитячий ігровий простір створений з метою допомагати дітям отримувати звичні ритуали, які вони мали до повномасштабного вторгнення. А також допомогти створити місце для розвитку, радості та безтурботності, яку необхідно переживати дітям, щоб формувати відчуття довіри до світу. Дитина розвивається фізично, когнітивно та ментально найбільшою мірою через гру, тому в нашому арсеналі підібраний доволі широкий вибір забав на різний вік та потреби: спортивні, музичні, розважальні, мистецькі, рукодільні, ігрові, сенсорно-розвиткові та ще багато іншого цікавого інвентарю є в нашому бусі», – пояснює Олена Романова, психологиня Мальтійської служби допомоги у місті Львів.
Під час одного виїзду у «розумних розвагах» беруть участь до 100 дітей різного віку. Самі ж заняття тривають близько 2-х годин. Уже відбулася низка виїздів і фаворитами у дітей наразі є аквагрим, розмальовування екоторб та різні спортивні активності. «Діти отримують задоволення від живого спілкування, можливості зробити щось своїми руками в невимушеній атмосфері та від нетипових матеріалів для воркшопів і майстер-класів, такі як глина, дерев‘яних музичних інструментів чи текстильних фарб», – ділиться Марта Бринзей, координаторка проєкту на Івано-Франківщині
Команди виїжджають у прихистки, школи, садки та дитячі будинки на ігрових бусах, наповнених спеціальним розважальним інвентарем. «Переважно, ми їдемо до шкіл, садочків та інших закладів, де є місцеві діти та внутрішньо переміщені особи. Ми прагнемо допомогти дітям опрацювати проблеми, викликані пережитими психологічними травмами», – зазначає координаторка проєкту на Закарпатті Тюнде Гнатик.
Проєкт реалізує Мальтійська служба допомоги у співпраці з міжнародними партнерами. Зокрема, за підтримки Malteser International, Malteser in Deutschland, Malteser Austria, Johanniter International Assistance, Johanniter Orders in Germany, Johanniter-Unfall-Hilfe e.V., Johanniter Nederland, Johanniterhjälpen Sverige, Swiss Johanniter Relief Service, St John International, Aktion Deutschland Hilft.